!Premiera! Winchester – Dom duchów.

9 luty, a więc czas na premierę. Dziś do kin w całej Polsce wjeżdża „Winchester, dom duchów”.
Co o nim wiemy? czego się spodziewać?

Na samym wstępie trzeba zaznaczyć, że film opiera się luźno na prawdziwej historii Sary Winchester, która była spadkobierczynią swojego teścia, Oliviera. Dorobił się on fortuny na produkcji karabinu Winchester M1866, z której zginęło wiele osób. I tu właśnie się zaczyna cała zabawa, ponieważ Sara, blisko związana z medium, wierzyła, że duchy poległych z tejże broni będą się mściły na niej. W porozumieniu ze swoim medium, postanowiła budować posiadłość w Kalifornii, która miała ją obronić przed prześladującymi zjawami. Dopóki budynek będzie rozbudowywany, dopóty Sara będzie bezpieczna. Takim o to sposobem cała fortuna, ponad 5,5 mln dolarów, została zainwestowana w oryginalnych kształtów budynek, który był zmieniany przez 38 lat.

Tyle słowem wstępu, co dalej? Na pewno możemy się spodziewać świetnej gry aktorskiej, ze strony znakomitej Helen Mirren, która wciela się w główną bohaterkę, oraz Jasona Clarka. Jednak już reżyseria może wzbudzać lekki niepokój, ponieważ odpowiedzialni za nią są panowie Michael i Peter Spierig, którzy, nie zachwycili raczej nową „Piłą”.

Opis dystrybutora:

Po tragicznej śmierci męża i syna, Sarah Winchester pogrąża się w żałobie i oddala od codziennego życia. Jest przekonana, że jej rodzinę nawiedzają duchy osób, które zostały zabite z broni skonstruowanej przez jej męża, czyli ze słynnego karabinu Winchester. By bronić się przed demonami Sarah zleca budowę niezwykłej posiadłości. Składający się z setek pokoi, skonstruowany jak labirynt, pełen prowadzących donikąd schodów i ślepych korytarzy dom ma być pułapką na duchy. Rodzina Winchester, zaniepokojona stanem zdrowia wdowy wzywa na konsultację słynnego psychiatrę, który ma odwieść kobietę od jej szalonych planów. Wkrótce okazuje się jednak, że Sarah Winchester wcale nie oszalała…

Zwiastun PL

 

Na sam koniec wspomnę tylko, że niestety, ale Sam i Dean Winchester (Supernatural), nie mają nic wspólnego z główną bohaterką, i nie ma co się ich spodziewać w tej produkcji.

Nie pozostaje nic innego jak udać się czym prędzej do kina i ufać, że film nie będzie powielał rutynowych zagrywek z filmów o nawiedzonych domach, tylko rzuci na temat nowe światło. Enjoy!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *