10 przerażających Kanibali.

Lubicie mięsko? Oni też, nawet bardzo. Zapewne różnimy sie od nich tym, że oni gustowali w mięsie ludzi. Kanibalizm jest dość popularnym wybrykiem u wiellu ludzi, dzis przedstawię Wam ciekawą dziesiątkę.

1. Alfred Packer

 

Zdjęcie Alfreda Packera, oskarżonego o kanibalizm w 1886. (AP Photo/Colorado Historical Society)

Był poszukiwaczem złota, którego sława upowszechniła się wraz z czynem, którego dokonał w 1874 r. Właśnie wtedy wybrał się w góry Kolorado wraz z czterema towarzyszami. Z ekspedycji powrócił po dwóch miesiącach, ale już sam.

Niedługo potem rozpoczęło się dochodzenie, które miało wyjaśnić, co się stało z zaginionymi członkami wyprawy. W toku śledztwa okazało się, że za ich zniknięciem stoi Packer. Mężczyzna przyznał się do tego, że zabił współtowarzyszy, a potem ich skonsumował. Zaznaczył jednak, że zrobił to w samoobronie. Śledczy nie uwierzyli jednak w jego tłumaczenia i Packer został skazany na 40 lat więzienia. Z powodu wielu niejasności, które pojawiły się w sprawie, po odbyciu części kary został warunkowo zwolniony.

2. Sumanto

AFP PHOTO/ARLINA ARSHAD

Ten pochodzący z Indonezji mężczyzna, choć na pierwszy rzut oka wzbudza zaufanie, jest wielkim miłośnikiem mięsa pochodzącego z ludzi. Ale w przeciwieństwie do wielu innych kanibali Sumanto nie morduje, by zatopić w nim swoje zęby. Po prostu wykrada z cmentarzy zwłoki, a potem je konsumuje.

W 2004 r. Sumanto poniósł konsekwencje swojej niecnej działalności. Za kradzież rozkładających się zwłok starszej pani i zjedzenie ich został skazany na 5 lat więzienia. W 2009 r. opuścił zakład karny i obiecał, że już nigdy nie wróci do swoich kanibalistycznych praktyk. Z więzienia wychodził jako gwiazda mediów. Zapytany o smak ciała kobiety, odpowiedział wówczas: „Była przepyszna”. Szybko jednak zaczął się usprawiedliwiać: „Kocham mięso, wszystkie rodzaje mięsa, jeśli tylko są gotowane. Ale nie zamierzam już nigdy jeść ludzi”.

3. Albert Fish

(AP Photo)

Obywatel Stanów Zjednoczonych i degenerat, który żył na przełomie XIX i XX w. Był mordercą, pedofilem i koneserem ludzkiego mięsa. W swoich działaniach był bezwzględny. Pod koniec lat 20. uprowadził, zamordował, a następnie zjadł 10-letnią dziewczynkę.

Fish postanowił jednak nie poprzestawać na tym. Po dokonaniu zbrodni nękał rodzinę małej Grace, wysyłając do niej list, w którym szczegółowo opisał sposób w jaki dokonał zabójstwa. W anonimowej korespondencji przyznał się do tego, że poćwiartował dziewczynkę, a potem upiekł ją w piekarniku. Wyznał też, że zjedzenie jej całej zajęło mu dziewięć dni. Fish został jednak w końcu schwytany i postawiony przed sądem. Za morderstwo z premedytacją dokonane na Grace Budd został skazany na śmierć i stracony. Fish przyznał się do zamordowania trojga dzieci, w tym małego Billy’ego Gafneya, którego miał upiec i zjeść z warzywami.

4. Jane Lynn Woodry

(AP Photo/Alamosa Valley Courier, HO)

O Jane Lynn Woodry głośno zrobiło się w amerykańskich mediach w 1993 r. Kobieta zdecydowała się wówczas na makabryczny wyczyn. Postanowiła zamordować swojego chłopaka, potem podzieliła go na porcje i skonsumowała. Po dokonaniu okrutnej zbrodni, została uznana przez sąd za niepoczytalną i trafiła do szpitala psychiatrycznego.

Po latach przyznała, że zdaje sobie sprawę z tego, co zrobiła w przeszłości i bardzo tego żałuje. „Jestem głęboko zawstydzona. Nie byłam jednak sobą, kiedy zabijałam Petera Greena” – powiedziała Woodry.

5. Rodzina Mauerów

AFP PHOTO OTTO BALLON-MIERNY

Historia czeskiej rodziny Mauerova mogłaby posłużyć za kanwę horroru. Pochodząca z Czech kobieta uwięziła dwóch swoich synów w klatce, a potem przez 8 miesięcy, wraz z innymi dręczycielami, zadawała im cierpienie. W makabryczny obrządek była zaangażowana matka chłopców, jej krewni oraz członkowie tajemniczego kultu.

Dwaj bracia byli przypalani papierosami i ranieni na różne sposoby. Kawałki ciała młodszego z nich były odkrawane i spożywane. Sprawa wyszła na jaw w 2007 r., kiedy jedna z osób postronnych odebrała przez przypadek sygnał z monitoringu zainstalowanego w pobliżu klatki. Mauerowie skończyli w więzieniu za swoje makabryczne czyny.

6. Jeffrey Dahmer

Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Dahmer pozostaje jednym z najsłynniejszych seryjnych morderców w historii swojego kraju. Był pedofilem, nekrofilem i kanibalem. Gustował głównie w młodych chłopcach.

Pochodzący z Milwaukee zwyrodnialec, czasami określany również mianem „wiertniczego z Milwaukee”, najczęściej zwabiał swoje ofiary do mieszkania, a potem odurzał je środkami nasennymi, alkoholem i narkotykami. Nieprzytomnych chłopców mordował. Na jego koncie znalazło się 17 osób w wieku od 14 do 36 lat. Niektóre z nich Dahmer zjadł. Ostatecznie został schwytany w 1991 r. po tym, jak jedna z jego niedoszłych ofiar zaalarmowała policję. Funkcjonariusze znaleźli w jego domu zdjęcia poćwiartowanych zwłok oraz ludzkie członki „rozsiane” po całym mieszkaniu (głowy, kończyny, a także szkielety). Dahmer został skazany na 15 kar dożywotniego pozbawienia wolności (w czasie procesu udowodniono mu 15 zabójstw).

7. Andriej Czikatiło

Pochodzący z Ukrainy zbrodniarz, który zapisał się czarnymi zgłoskami w historii kronik kryminalnych, znany był jako „rzeźnik z Rostowa”. W trakcie czynności procesowych okazało się, że ten Kuba Rozpruwacz XX w. dopuścił się 53 morderstw. Część ze swoich ofiar Czikatiło po prostu zjadał.

Psychopata mordował głównie kobiety i dzieci. Cele ataku odnajdywał najczęściej na stacjach kolejowych. Ukrainiec, który swoją przestępczą działalność zaczął realizować pod koniec lat 70., szybko odkrył, że zabijając, udaje mu się osiągnąć erekcję. Czikatiło na co dzień cierpiał z powodu impotencji. Udało się go schwytać dopiero na początku lat 90. po zakrojonej na wielką skalę akcji, uznawaną za jedną z największych operacji w historii ówczesnej milicji. Za swoją zbrodniczą działalność został skazany na śmierć.

8. Sergiej Gawriłow

O Gawriłowie głośno było 2011. Właśnie wtedy sąd w Samarze skazał go winnym zamordowania, a potem zjedzenia… własnej matki. Psychopata „wpadł” przypadkowo, gdy milicja przeszukiwała jego mieszkanie, podejrzewając go o kradzież telefonu komórkowego.

Rosjanin trzymał ciało swojej matki na balkonie. Zwłoki były okaleczone i pozbawione nóg. Jak się okazało w czasie śledztwa, Gawriłow po prostu zjadł kończyny swojej rodzicielki. Po dokonaniu zbrodni wziął należące do niej pieniądze i wydał je na alkohol oraz gry hazardowe. Gdy fundusze się skończyły, a w brzuchu zaczęło burczeć z głodu., morderca postanowił ugotować zupę z kobiety. W czasie przesłuchania nadmienił jednak, że danie nie przypadło mu do gustu: „Nie smakowało mu mięso matki, bo było zbyt tłuste”.

9. Issei Sagawa

AFP PHOTO JUNJI KUROKAWA

Jeden z najsłynniejszych współczesnych kanibali. Pochodzący z Japonii psychopata po raz pierwszy zdradził swoje kulinarne preferencje w okresie studiów. Wkrótce po wyjeździe na naukę do Francji Sagawa poznał kobietę, z którą się zaprzyjaźnił. Znajomość nie trwałą jednak długo, bo niepozorny Japończyk postanowił zakosztować jej ciała. W związku z tym najpierw ją zamordował, a potem zjadł.

Sagawa został szybko schwytany przez francuską policję. Kiedy uznano, że jest niepoczytalny, poddano go ekstradycji – wkrótce powrócił do rodzimego kraju. Potem stała się rzecz niesłychana. Japończyk trafił do szpitala psychiatrycznego, a niedługo potem – w wyniku uchybień proceduralnych – sam się z niego wypisał. Od tamtego momentu jest wolnym człowiekiem. Od czasu dokonania zbrodni i opuszczenia szpitala parał się wieloma zajęciami – grał w filmie, napisał kilka książek, ma też swoją rubrykę w jednej z japońskich gazet.

10. Armin Meiwes

(AP Photo/Michael Probst)

Fanom serialu „Technicy-magicy” (ang. „IT Crowd”) ta historia może się wydać znajoma. W jednym z odcinków kultowej brytyjskiej produkcji pojawia się postać Niemca, który opublikował ogłoszenie, poprzez które poszukiwał chętnego, który dałby się zjeść.

Wspomniany odcinek popularnej komediowej serii został zainspirowany historią Armina Meiwesa – potwora z Rotenburga, który w 1999 r. umieścił w Internecie ogłoszenie, w którym uczciwie przyznał, że poszukuje kogoś, kto dałby się zabić, a potem zjeść. Choć wydaje się to niewiarygodne, znaleźli się chętni. W 2001 r. na anons odpowiedział Bernd Jurgen Armando Brandes – inżynier z Berlina. Obaj mężczyźni spotkali się i przystąpili do realizacji upiornego scenariusza. Najpierw Meiwes odciął penisa ochotnika. Po przyprawieniu członka i usmażeniu go, wspólnie go zjedli. Do dalszej konsumpcji potwór z Rotenburga przystąpił już sam – po zabiciu Brandesa. Cały akt został zarejestrowany na filmie wideo. Za swój czyn Meiwes został skazany na dożywocie.

 

źródło: demotywatory.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *