Kilka strasznych i zadziwiających historii z udziałem wyimaginowanych przyjaciół.

Na całym świecie dzieciaki posiadają wyimaginowanych przyjaciół, nie jest to zawyczaj niczym dziwnym. Bawią się z nimi, zostawiają im miejsce przy stole, a nawet sprzeczają się o zabawki czy słodycze.

Jednak zdarzają się przypadki, kiedy wyimaginowany przyjaciel, wykracza ze swoim działaniem poza ramy normalności, co mogliśmy obejrzeć w wielu horrorach. Zdarzają się jednak również przypadki, kiedy taki towarzysz służy za przykrywkę naprawdę niedobrych rzeczy. Zapraszam na krótką listę takich zdarzeń.

1. Morderstwo Ricky’ego Cole’a

Ricky Cole skrzywdził i rzekomo zamordował wielu ludzi, aż do momentu, gdy sam został brutalnie pobity na śmierć przez mężczyzne o nazwisku Jason Cote.

W sądzie jeden z prawników Cote stwierdził, że Ricky Cole miał wyimaginowanego przyjaciela, który mieszkał w czarnej skrzyni i miał na imię Vern, który kazał Cole’owi krzywdzić innych. Pewnego dnia Jason Cote podsłuchał rozmowę między Coleem i Vernem. Wywnioskował z niej, że jego życie jest zagrożone, więc nie czekając na atak, sam go przeprowadził.

Adwokat próbował jeszcze bronić swojego klienta argumentami o zażywaniu narkotyków, które doprowdziły Cole’a do wymyślenia Verna. Prokuratura jednak stwierdziła, że wszystko wskazuje na to, że Jason Cote po prostu zamordował Cole’a z zimną krwią, gdy ten nie dostarczył mu leków, które oprawca od niego chciał. Jason Cote został skazany na 45 lat więzienia.

2. Chłopiec z szafy

Kiedy trzyletnia Rebecca zaczęła mówić o swoim wyimaginowanym przyjaciel,u o imieniu Jonathon, jej rodzice nic sobie z tego nie robili, nawet gdy wpadła w obsesję na punkcie swojej szafy, mówiąc, że mieszka tam jej kolega. W końcu wszystkie dzieci mają takich towarzyszy, a Rebecca dość szybko z tego wyrosła.

Gdy mama Rebecci znów zaszła w ciążę, rodzina zdecydowała się przenieść do większego mieszkania, aby mieć miejsce dla kolejnego dziecka. Jonatho został zupełnie zapomniany przez rodzinę, do czasuu. Po czterech miesiącach do Ojca Rebecci zadzwonił nowy nabywca ich starego domu, który powiedział, że w szafie znaleźli zapadnię, w której ukryte było pudełko ze zdjęciami dzieci, oraz ubraniami a na pudełku był napis „Jonathon”.

3. Alter Ego Karla Anthony’ego

W wiek 21 lat, koszykarz Karl Anthony Towns stał się trzecim najmłodszym graczem od 30 lat, który zdobył co najmniej 45 punktów i 15 zbiórek w jednym meczu. W 2015 roku „Sporting News” napisał o nim artykuł, ponieważ wśród fanów rosło zdumienie z kim zawodnik rozmawia podczas każdego meczu.

Według tego, co opisali dziennikarze, Towns przyznał się do posiadania wyimaginowanego przyjaciela, który z biegiem czasy zmienił się w jego Alter Ego, które nazwał imieniem Karlito. Stwierdził również, że Karlito jest „małym głosem”, który siedzi na jego ramieniu podczas mecz. Współpracownik Townsa, Tyler Ulis, również wypowiedział się dla gazety, wyjaśniając, że kiedy Krl Anthony wydaje się patrzeć w dół, tak naprawdę rozmwia z Karlito. Trener Townsa nie przejmuje się obecnością Karlito, o ile ta ma pozytywny wpływ na grę zawodnika.

4. Wyimaginowani przyjaciele January Schofield

Do czasu, gdy January skończyła cztera lata, miała tylu uudawanych przyjaciół, że jej rodzice nie mogli nadążyć z zapamiętywaniem. Niektórzy z tych przyjaciół rozkazali jej skrzywdzić psa, oraz młodszego brata. Gdy ojciec próbował ją odwieść od tego pomysłu i chronił przed nią drugie dziecko, ta atakowała go z furią, gryząc gdzie tylko się da. W szkole rzucała się z całym impetem o ścianę czy drzwi.

Te napady wściekłości trwały krótkie momenty, a następnie January była anielskim dzieckiem. Dziewczynka jest bardzo inteligentna, przed drugimi urodzinami rozmawiała jż poprawnie, a w wieku czterech, miała umysł jedenastolatki. Wolała jednak towarzystwo wyimaginowanych przyjciół. W wieku sześciu lat próbowała popełnić samobójstwo, rzucając się z okna swojej sypialni, innym razem próbowała się udusić własną koszulą.

Po kilku wizytach u psychologa, oraz psychiatry, dokonano druzgoczącej diagnozy. January cierpiała na dziecięca schizofrenię, była jedną z najmłodszych osób w USA, u których wykryto tę straszną chorobę. Jakby to był za mały cios dla rodziny, jej brat Bohdi, w wieku pięciu lat miał zdiagnozowany autyzm, i niewykluczone, że również będzie cierpiał na schizofrenię.

5. Jess

W swojej książce „Psychic Kids, Lynne Gallagher, próbuje wyjaśnić dziwne i rzadkie przypadki, które przytrafiają się dzieciom. Odkrywa również koncepcję wyimaginowanych przyjaciół, podając za jeden z przykładów historię małżeństwa i ich córki, którzy przeżyli przerżające doświadczenie w rodzinnym domu.

Lorenda i Ben wraz z sześcioletnią córkąAnna, przeprowadzili się do pieknego domu, z epoki wiktoriańskiej, gdzie mieli dość miejsca aby żyć wygodnie, oraz móc zapraszać gości. Po jakims czasie Anna zaczęła mówić o małej dziewczynce, imieniem Jess i domku dla lalek, którym Jess nie chciała się nbawić. Anna również zabroniła wpuszczania do jej pokoju psa, ponieważ nowa koleżanka bardzo się go bała. Lorenda rozmawiała z Benem o sytuacji, jednak ten zignorował zupełnie sytuację, mówiąc, że jest to część dorastania. Lorenda zaakceptowała to, a ponieważ skargi Anny na Jess były coraz częstsze, matka po prostu zabroniła jej o tym więcej mówić.

Pewnego dnia w domu wyłączono prąd, a Lorenda chciała zanieść do sypialni córki świecę. Wtedy zobaczyła dziwną dziewczynkę siedzącą na podłodze obok Anny, głaszczącą jej włosy i śpiewającą kołysankę. Kobieta wrzsnęła, ale dziewczyna się tym nie przejęła. Dopiero gdy pies, Lulu, zaczął na nią szczekać, dziewczyna podskoczyła ze strachu. Pobiegła do drzwi, znieruchomiała, a potem wydała mrożący krew w żyłach krzyk. Potem zniknęła, pozostawiając po sobie kałużę krwi.

6. Bleeder

Rylan urodził się, cierpiac na zaburzenia dwubiegunowe, z powodu zażywania metaamfetaminy przez jego matkę. Został adoptowany przez Kim i Ryan, którzy pragnęli dać mu lepsze życie. Nie spodziewali się jednak, że nim chłopiec skończy siedem lat, będzie klął jak szewc, oraz przejawiał niezdrową obsesję na pnkcie noży.

Jego rodzice udali się do dziecięcego psychologa, martwiąc się, że chłopak wyrośnie na masowego mordercę. Pokazali doktorowi wideo, które nagrali z ukrycia, na którym Rylan krzyczy i grozi mtce, że ją zabije. Na innym nagraniu widać, jak chłopiec imituje pchnięcia nożem, w kierunku swoich rodziców, gdyby się odważyli do niego zbliżyć.

Od wczesnego dzieciństwa Rylan przejawiał dziwne zachowania, w wieku trzech lat wstrzymywał oddech, aż mdlał, a kiedy miał sześć lat, obciął sobie żyletką koniuszki palców, ponieważ tak kazał mu zrobić jego udawany przyjaciel. Ta wyimaginowana postać była robotem o imieniu Bleeder. Pewnego dnia kazał mu zabić swoją rodzinę, do czego na szczęście nie doszło. Specjalista nie zdiagnozował żadnej choroby i przekazał rodzicom, że chłopak z tego wyrośnie.

7. Eric

W styczniu 2013 roku, 19-letni Logan Fischer związał swoją dziewczynę, zakneblował i próbował udusić poduszką. Na szczęście, niedoszłej ofierze udało się uciec i zadzwonić do swojego wujka, który zawiadomił policję. Dziewczyna uciekła z domu i spotkała się ze stróżami prawa na parkinguu.

Oprawca postanowił ścigać kobietę i został aresztowany. Podczas przesłuchania powiedział śedczym, że gdy dziewczyna przyszła do jego domu, zaczął słyszeć głos swojego dawnego, wyimaginowanego przyjaciela z dzieciństwa, o imieniu Eric. Wedle jego zeznń, to właśnie Eric związał dziewczynę i próbował ją zabić. Policja nie uwierzyła w jego zeznania i mężczyzna został oskarżony o próbę zabójstwa.

8. Śmiejący się Jack

Zgodnie z miejską legenda, „Laughing Jack, jest przerażającym klaunem, który objawia się jako wyimaginowany przyjaciel dzieci. Jednak nie bawwi sie z nimi a zabija je, rozcina od góry do dołu i wyrywa ich narządy. Następnie wypełnia ich puste ciała słodyczami.

W 2015 roku, dwunastoletnia dziewczynka z Indiany podpaliła dom, a następnie zabiła swoją macochę. Po przesłuchaniu przez policję, dziwczyna oznajmiła, że kazał jej to zrobić Laughing Jack. Po takich zeznaniach, dziewczynka została przebadana przez specjalistów, którzy stwierdzili, że cierpi na dysocjacyjne zaburzenia tożsamości. Została uznana za niezdolną do stanięcia przed sądem i resztę swojego życia spędzi w szpitalu psychiatrycznym.

9. Smoczy człowiek

W maju, 2012 roku, dwie nastolatki z Wisconsin zwaiły swoją przyjaciółke do lasu, gdzie raniły ją nożem 19 razy, prawie przerywając jej tętnicę. O dziwo, dziewczyna jednak przezyła.

Kiedy dziewczynki zostały aresztowane, powiedziały policji, że to Smoczy człowiek kazał im zabić przyjaciółkę, pod groźbą śmierci ich rodzin. Dziewczyny utrzymywały, że Smoczy Człowiek po wszystkim obiecał ich przywitać w swojej posiadłości, oraz czuwać nad nimi.

10. Fikcyjny świat Casey Anthony

W 2011 roku, sąd w USA zszokował cały świat, uznając za niewinną Casey Anthony, którą podejrzewano o zabicie swojej dwuletniej córki Caylee. Mimo wielu dowodów świadczących o winie kobiety, tej zarzucono tylko małe wykroczenia, w tym fałszowanie zeznań.

Oskarżona stworzyła obraz fikcyjnego życia, w którym rzekomo pracowała w Universal Studio, gdzie nawet udała się z policją, zanim przyznała się do kłamstwa. Wymyśliła też fikcyjna opiekunkę do swojego dziecka, którą oskarżyła o porwanie dwulatki.
Zeznała na policji, że jest w związku z mężczyzną o nazwisku Jeff Hopkins, opowiadała o jego matce, która cierpi na raka. Na temat prawdziwego ojca swojej córki, również skłamała, podając, że nazywa się Eric Baker, chociaż nikt z jej najbliższej rodziny nie znał takiego człowieka.

Pomimo udowodnienia, że wszystko co zeznała było kłamstwem, Casey Anthony nie odbyła żadnej kary.

A jak u Was z wyimaginowanymi przyjaciółmi ? Posiadacie?

źródło: listverse.com
Tłumaczenie: ZenonK

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *