5 współczesnych egzorcyzmów.

Każdy fan horroru kojarzy na pewno, z czym wiążą sie egzorcyzmy. Z ekranów telewizorów pamiętamy zmieniające sie twarze ludzi, kręcenie głową dookoła, mówienie wieloma językami i nienaturalnie duży zasięg rzygów… Na wszystko przychodzi duchowny i po walce z siłami zła, opuszcza uradowaną rodzinę (choć nie zawsze). Jednak wypędzanie szatana z człowieka, to o wiele grubsza sprawa, o czym przekonały się osoby z poniższej listy.

1. Kamille Seenauth

W 2005 r. Patricia Alvez została skazana na 10 lat więzienia za zamordowanie Kamille Seenauth w Georgetown w Gujanie.

Alvez prowadziła „Spirit Church”, do którego wielu ludzi, głównie kobiety, przychodziło po egzorcyzmy w stylu afrykańskim lub hinduistycznym. Podczas tych egzorcyzmów często używano modlitw i rytualnych pobić, by odpędzić złe duchy. Kiedy jednak Kamille Senauth poprosiła o egzorcyzm, Alvez pobiła ją żelaznym prętem, dopóki ta nie umarła z powodu odniesionych obrażeń.

Przerażona egzorcystka pochowała ciało, by ukryć swój błąd, ale sąsiedzi zaalarmowali policję po tym, jak zobaczyli stopę wystającą z kopca ziemi na swoim podwórku.

2. Nastolatka w Watykanie

Ojciec Gabriele Amorth jest oficjalnym egzorcystą diecezji rzymskiej. Twierdzi, że wykonał ponad 160 000 egzorcyzmów . Ale żaden nie był dla niego większym wyzwaniem niż egzorcyzm, który rzekomo miał miejsce w murach Watykanu w roku 2000 – wspomagany przez samego papieża Jana Pawła II.

Egzorcyzm został przeprowadzony na 19-letniej dziewczynce po tym, gdy ta zaczęła rzucać obelgi podczas audiencji u papieża. Papież rzekomo siedział z dziewczyną przez pół godziny. Jednak według Amortha, dziewczyna pozostała opętana, a demon w w niej, miał powiedzieć: „nawet głowa kościoła nie może mnie wypędzić”.

3. Janet Moses

W 2007 roku, w Nowej Zelandii, młoda dziewczyna o imieniu Janet Moses, zmarła z powodu utonięcia. Jak sie okazało, została poddana egzorcyzmom Maoryskim, zwanym „Makatu”, które przebiegły nie w taki sposób jak należy. Rodzina dziewczyny, po rzuceniu wszelkich możliwych zaklęć, nie mogąc nadal poradzić sobie ze złym duchem, postanowiła wlewać w usta poszkodowanej wodę. Ceremonia wypędzania ducha trwała 3 dni, a wody wykorzystano tyle, że zalano całą kuchnie w domu.

Dziewczyna została opętana w konsekwencji głupiego czynu jej siostry, która ukradła kamiennego lwa, z pobliskiego pubu. Roddzina została ostrzeżona, że dopóki ten nie powróci na miejsce, dopóty Janet pozostanie we władaniu złego ducha. Mimo oddania lwa, dziewczyna nadal zachowywała się dziwnie, co zaowocowało tragedią, w wyniku której dziewięć osób zostało posądzonych o nieumyślne spowodowanie śmierci.

4. Michael Taylor

Michael Taylor z angielskiego miasta Ossett, był członkiem lokalnej Christian Fellowship Group. W 1974 roku Taylor zaczął dziwnie zachowywać się wobec lidera grupy, Marie Robinson. Był agresywny i często rozgniewany bez wyraźnego powodu. W miarę upływu miesięcy Taylor przyznał wreszcie, że czuł w sobie Diabła. W końcu miejscowy wikariusz interweniował i postanowił przeprowadzić egzorcyzm wobec Taylora. Całonocna sesja została uznana za sukces, wypędzając w sumie 40 demonów z ciała Michaela. To niestety nie koniec historii. Taylor uwierzył, że nie jest już opętany, jednak uważał, że demon przeszedł na jego żonę, którą brutalnie zabił, wyrywając jej język i wydłubując oczy. Potem, cały pokryty krwią, bez żadnych ubrań biegał po ulicach krzycząc, że to krew szatana.

Ostatecznie Taylor uniknął więzienia z powodu szaleństwa, jednak dwa lata spędził w Broadmoor, szpitalu psychiatrycznym, o wysokim poziomie bezpieczeństwa.

5. Robbie Manheim

Egzorcyzm 13-letniego Robbiego Mannheima, czyli Rolanda Doe, był inspiracją dla filmu „Egzorcysta” . Prawdziwe wydarzenie miało miejsce w 1949 roku. Robbie podobno był opętany po użyciu tablicy Ouija, w kilka miesięcy po śmierci swojej ciotki .

Po serii niewyjaśnionych, rzekomo nadprzyrodzonych wydarzeń, rodzina Robbiego poprosiła wielebnego Milesa Schulze, by obserwował dziecko. W ciągu jednej nocy Schulze widział, jak łóżko dziecka wibruje, duży fotel obraca się na bok i słyszał drapanie o ściany pokoju.

Przełożył sprawę do ojca Edwarda Hughesa, który wykonał egzorcyzm na Robbim. W trakcie egzorcyzmowania Robbie wyciągnął sprężynę z łóżka i dźgnął nią kapłana. Hughes potrzebował ponad 100 szwów. Po pewnym okresie wytchnienia chłopiec przeszedł w St. Louis drugi egzorcyzm, który trwał sześć tygodni. Według świadków łóżko się trzęsło, a przedmioty zostały rzucane dookoła pokoju. Ostatecznie Robbie wyszedł z tych egzorcyzmów bez szwanku i przeżył stosunkowo normalne życie, żeniąc się, mając dzieci i zostając dziadkiem.

Źródło: listverse.com
Zdjęcia: listverse.com
Tłumaczenie: ZenonK

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *