Kilka nawiedzonych przedmiotów.

Nawiedzenia nie dotykają jedynie ludzi. Duchy i demony potrafią ‚wejść’ również w przedmioty, takie jak lalki, meble czy obrazy. Wiele takich przypadków możemy odnotować w kinematografii, lecz w prawdziwym życiu też spotykamy takie zajścia. O to kilka z nich.

1. Nawiedzony obraz z Ebay’a

W 2000 r. anonimowy sprzedawca wystawił na ebay’u aukcję z obrazem stworzonym przez artystę Bill’a Stoneham’a  o nazwie „The Hands Resist Go”. Obraz ten jest obecnie w dużej mierze uważany za jeden z najbardziej nawiedzonych dzieł sztuki. Na obrazie znajduje się chłopiec i przerażająca lalka stojąca przed frontowymi szklanymi drzwiami. Obraz powstał w 1972 r. i został zakupiony przez aktora Hollywood John’a Marley’a. Jeśli wierzyć właścicielom, figury na obrazie przemieszczają się w nocy, czasami znikają z płótna całkowicie. Osoby, które dłużej przyglądały się na obraz dostrzegały poruszające się na nim postacie, dziwny chłód, a nawet podmuch gorącego powietrza. Obraz został zakupiony przez galerię sztuki w Gran Rapids. Artysta, który stworzył dzieło, był zaskoczony, że jego praca była w centrum paranormalnego dochodzenia, ale nie wspomniał, że dwie osoby, które pierwotnie znajdowały się na obrazie zmarły w ciągu roku od pierwszego oglądnięcia „The Hand Resist Go”.

2. The Anguished Man

Ten strasznie wyglądający obraz, był trzymany na strychu babki Seana Robinsona przez dwadzieścia pięć lat, zanim odziedziczył go po niej. Zawsze mu powtarzała, że obraz jest zły i nie powinien znajdować się w pobliżu ludzi. Wyjaśniła mu również, że artysta, który stworzył go, użył własnej krwi zmieszanej z farbą. Wkrótce po skończeniu dzieła popełnił samobójstwo. Twierdziła, że słyszała dziwne głosy i płacz, a gdy obraz wisiał na ścianie widziała mroczną postać mężczyzny w domu, dlatego zamknęła obraz na strychu.  Krótko po tym jak Robinson zabrał obraz do jego domu, on i jego rodzina przeżywała te same przerażające zjawiska. Jego syn spadł ze schodów, jego żona czuła coś głaszczącego jej włosy, na koniec zobaczyli cień człowieka. Robinson postanowił założyć na noc kamery, aby zarejestrować kilka dziwnych zdarzeń na taśmie. Film możecie oglądać na YouTube. Przerażony Robinson szybko umieścił obraz w swojej piwnicy i jak sam powiedział nie jest zainteresowany sprzedażą.

3. Nawiedzona suknia ślubna

W 1849 r. Anna Baker, dziewczyna z zamożnej rodziny, zakochała się w pracowniku z niższej klasy. Ojciec Anny, Ellis Baker nie pozwolił jej poślubić ukochanego, a młodego mężczyznę wypędził z rodzinnego miasta Altoona w Pensylwanii, skazując tym samym córkę na staropanieństwo. Anna była wściekła na swojego ojca za zniszczenie jej życia, aż do swojej śmierci, która nastąpiła w 1914 r. Zanim jej ojciec odprawił jej wielką miłość, Anna wybrała dla siebie prześliczną suknię, którą miała założyć w dniu ślubu. Dwór Baker został przekształcony w muzeum, a suknia ślubna umieszczona w szklanej gablocie, tam gdzie dawniej znajdowała się sypialnia Anny Baker. Po jej śmierci, goście widzieli na własne oczy suknię, która sama się poruszała, zwłaszcza podczas pełni księżyca. Suknia kołysze się z boku na bok, jakby niewidzialna panna młoda stała przed lustrem i ją podziwiała.

4. Duchy kobiety z dziećmi w lustrze

Plantacja Myrtles jest podobno najbardziej nawiedzonym domem w Stanach Zjednoczonych. Data powstania plantacji sięga 1796 r. i została zbudowana na cmentarzu rdzennych mieszkańców Ameryki. Dodatkowo jest to podobno miejsce co najmniej dziesięciu morderstw, a paranormalne zdarzenia są tu niemal codziennością. Być może najbardziej nawiedzoną rzeczą w tym miejscu jest lustro, które zostało dodane do domu w 1980 r. Goście plantacji widzieli postacie i dzieci czające się po drugiej stronie lustra. Legenda mówi, że lustro pokazuje Duchy Sary Woodruff i jej dzieci. Wszyscy zostali zatruci i umierali w męczarniach czekając na śmierć. Wkrótce po śmierci dusze rodziny Woodruff były nadal obecne i aktywne, zwłaszcza w lustrze.  Nikt nie zabezpieczył lustra, choć zwyczaj nakazywał przykrycie luster po śmierci, aby zapobiec widzenia dusz w zwierciadle.

5. Dibbuk

Skrzynka dibbuk jest szafką na wina, które, zgodnie z żydowskim folklorem jest nawiedzone przez złego, niespokojnego ducha, który jest zdolny do nawiedzenia i opętania żywych. W szczególności jedno pudełko z dybukiem stało się popularne, kiedy to zostało wystawione w serwisie ebay wraz z przerażającą historią. Wszystko rozpoczęło się we wrześniu 2001 r., kiedy miłośnik antyków, prowadzący sklep ze starociami dowiedział się o ciekawej aukcji w Portland w Stanie Oregon. Aukcja dotyczyła tajemniczej szafki na wina 103 – letniej kobiety. Jej wnuczka poinformowała wszystkich antykwariuszy o przeszłości kobiety. Staruszka była Żydówką, tylko jeden z członków jej rodziny przeżył w obozie koncentracyjnym podczas II wojny światowej. Kiedy wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, szafka i dwa inne przedmioty były jedynymi rzeczami, jakie przewiozła ze sobą. Babcia kobiety wyjaśniła, że zawsze przechowywała je w ukryciu, a samo pudełko powinno być zawsze zamknięte, ponieważ zawiera złośliwego ducha zwanego Dybuk. Po wygraniu przedmiotu Antykwariusz zapytał ostatecznie staruszki, czy chciałaby zachować pudełko ze względów sentymentalnych, gwałtownie odmówiła, mówiąc: ” umówiliśmy się !!! Musisz to mieć !!! Antykwariusz wziął zakup do swojego sklepu i umieścił w piwnicy. Natychmiast zaczęły się dziać dziwne i przerażające rzeczy. Jego asystent był świadkiem, kiedy gasły światła, drzwi i bramy bezpieczeństwa same się zamykały. Najstraszniejsze były odgłosy dochodzące z piwnicy. Kiedy sprzedawca dał skrzynkę swojej matce w prezencie, ta natychmiast doznała poważnego udaru. Kiedy próbował dać prezent kilku kolejnym osobom, za każdym razem następował zwrot w ciągu kilku dni; zwykle dlatego, że się nie podobała lub czuli w niej coś złego. Zaczął dręczyć powracający koszmar. Potem okazało się, że wszyscy członkowie jego rodziny, u których znajdowała się skrzynka, mieli ten sam straszny sen, w którym widzieli demona. Po pewnym czasie Kątem oka zaczął widzieć prześladujące go cienie. Po tych wydarzeniach postanowił wystawić pozycję na ebay’u, wraz ze szczegółową historią. Muzeum Medyczne w Missouri postanowiło zakupić dziwny obiekt.

6. Krzesło śmierci

W 1702 r.,  odbyła się egzekucja Thomas’a Busby, mordercy który, został powieszony za swoje perfidne zbrodnie. Jego ostatnią prośbą było, aby jego ostatni posiłek został zaserwowany w jego ulubionym pubie w Thirsk, w Anglii. Skończył posiłek, wstał i powiedział: ” Niech przyjdzie nagła śmierć dla każdego, kto odważy się usiąść w tym fotelu.” Od tamtej chwili, każdy niedowiarek, krótko po tym jak wypróbował fotel, umierał w dziwnych okolicznościach. Podczas II wojny światowej, lotnicy z pobliskiej bazy często odwiedzali pub. Mieszkańcy zauważyli, że żołnierze, którzy zasiedli w fotelu już nigdy nie wrócili z wojny. W 1967 r. dwaj piloci Royal Air Force tuż po tym jak wypróbowali krzesło, ich samochód uderzył w drzewo. W 1970 r. umiera murarz jeszcze tego samego dnia, śmiercią tragiczną w miejscu pracy. Rok później dekarz, który siedział na nim, zmarł na dachu. Gdy sprzątaczka pubu potknęła się i upadła przez przypadek na krzesło, zmarła z powodu guza mózgu. Na końcu właściciel pubu przeniósł krzesło do piwnicy. Niestety nawet w magazynach krzesło potrafiło znaleźć kolejną ofiarę. Dostawca postanowił zrobić sobie szybki odpoczynek po rozładunku paczek w przechowalni; zginął w wypadku samochodowym tego samego dnia. W końcu właściciel pubu oddał krzesło do lokalnego muzeum w 1972 r. Muzeum pokazuje je zawieszone 5 metrów w powietrzu, także nikt nie może na nim już usiąść.

źródło: oddee.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *