Koszmarni ohaterowie (I) – Freddy Krueger.

Freddy od początku był skazany na zły los. Jego matką była zakonnica Amanda Krueger, która pracowała w szpitalu psychiatrycznym z niebezpiecznymi przestępcami. Kiedy pewnej nocy została przypadkowo zamknięta w szpitalnej wieży razem z obłąknymi, Ci dopuścili się na niej wielokrotnie brutalnych gwałtów, owocem czego był chłopiec…

Freddy trafił do sierocińca, skąd przygarnął go pewien Alfons, który chciał zrobić z chłopaka użytek. Jednak młody Krueger nie spełniał oczekiwań swojego nowego ojca przez co często zbierał baty. Nic to nie dawało, gdyż polubił on ból do tego stopnia, że sam okaleczał się brzytwą. Koniec jego wychowywania nadszedł gdy ten wynajął podpalacza, który pod nieobecność bohatera spalił dom.

Minęło kilkanaście lat. Freddy ożenił się, miał córkę, mieszkał przy spokojnej ulicy Wiązów. Jednak w miasteczku Springwood zaczęły znikać dzieci. Sprawcą był Krueger. Skonstruował narzędzie zbrodni – rękawicę z ostrzami zamiast palców. Nie wahał się zamordować własnej żony, gdy ta dowiedziała się, że jej mąż jest mordercą dzieci i chciała to zgłosić na policję.

Niedługo później mieszkańcy Springwood odkryli, kto porywa i morduje ich dzieci. W wyniku błędu w procedurze sądowniczej Krueger uniknął kary. Rodzice zaczęli ścigać go na własną rękę. Spalili go w kotłowni, w której się ukrywał, a zwłoki wrzucili do bagażnika samochodu na złomowisku. Jednak bohater przed śmiercią zawarł pakt z siłami zła, które obdarzyły go nieśmiertelnością. Od tej pory nawiedzał swoje ofiary – dzieci osób, które brały udział w jego zabójstwie – w snach. Jeżeli w śnie nie udało się ofierze uciec, nigdy już się nie budziła.

Krueger ginął kilka razy, jednak powracał, aby dokonać nowej rzezi. Ostatecznie zginął z ręki swojej córki – wielu odkryło już, że bohatera nie można pokonać we śnie, więc sprowadzali go do świata realnego. Jego córce udało się dokonać tej sztuki i definitywnie zakończyć żywot Kruegera. Mieszkańcy Springwood wymazali go z pamięci, usunęli wszelkie informacje i wzmianki dotyczące jego osoby. Uwięziony został w piekle, z którego nie mógł się wydostać. Znalazł jednak sposób – wskrzesił i wysłał na ulicę Wiązów Jasona Voorheesa, aby zamordował kilka osób, a mieszkańcy pomyśleli, iż Krueger powrócił. Gdy wspomnienia mieszkańców ulicy Wiązów o bohaterze są już dostatecznie silne, udaje mu się ponownie powrócić. Krueger nalega, aby Jason się usunął, czego ten jednak zrobić nie chce, więc obaj stają przeciwko sobie. Freddy ginie po raz kolejny, jednak ponownie ma powrócić…

źródło: własne
foto: youtube

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *