Koszmarni Bohaterowie (VII) – Candyman.

Właściwie Daniel Robitaille, czarnoskóry syn niewolnika, który podczas wojny domowej w Luizjanie został wynajęty przez zamożnego właściciela ziemskiego jako portrecista białej arystokratki, Caroline Sullivan.

Z młodą dziewczyną z wyższych sfer połączył go namiętny romans. Ojciec Caroline, dowiedziawszy się, że jego córka jest w ciąży, decyduje się wymierzyć hańbiącemu dobre imię rodu Sullivanów Robitaille’owi sprawiedliwość na własną rękę. Wraz ze wspólnikami wyprowadza malarza w pole i tam rozpoczyna dokonywanie egzekucji.

Torturuje Robitaille’a, odcinając mu zardzewiałą piłą prawą dłoń. Następnie smaruje jego obnażone i krwawiące ciało miodem i pozostawia na pastwę roju pszczół. Tłumy gapiów, towarzyszących zajściom, podczas tortur niewolnika wykrzykuje „Candy man!” (z ang. candy – słodycz, man – mężczyzna).

Przed tragiczną śmiercią Robitaille’a, na miejscu pojawia się Caroline wraz ze swoim atrybutem, zwierciadłem. Choć Sullivan i współsprawcy zbrodni odciągnęli ją z miejsca tortur, dusza Robitaille’a utknęła w zwierciadle kochanki.

Tak narodziła się legenda Candymana: jeśli by pięciokrotnie wymówić przed lustrem nadane mu imię, upiór pojawia się przed śmiałkiem i morduje go hakiem, który zajmuje miejsce jego odciętej dłoni.

Filmografia:

Candyman (1992)
Candyman II: Pożegnanie z ciałem (1995)
Candyman III: Dzień umarłych (1999)

Zdjęcie: bloody-disgusting.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *