Koszmarni Bohaterowie (VI) – Michael Myers.

Michael Myers urodził się 19 października 1957 r. Wraz z matką, ojcem i dwiema siostrami mieszkał w dwupiętrowym domuu przy Lampkin Lane 45, w miasteczku Haddonfield, w stanie Illinois.

W wieku sześciu lat zaczął mieć dziwne koszmary, oraz słyszeć głos, który powtarzał mu żeby nienawidził ludzi. Zaczął również robić i nosić maski, które będą mu już towarzyszyły na zawsze. Jego koszmary były wypełnione obrazami faktycznych wydarzeń, które miały miejsce kilka wieków temu, u zarania epoki celtyckiej. Śnił o piętnastolatku imieniem Enda, który po odrzuceniu przez swoją miłość Deirdre, brutalnie ją zamordował, podczas święta Samhain, które później przekształcono w święto Haloween.

31 października 1963 roku, młody Myers popełnił swoje pierwsze morderstwa, kiedy podczas nieobecności matki miał zostać pod opieką starszej siostry, która jednak wolała oddawać się miłosnym igraszkom ze swoim chłopakiem Dannym. Michael, ubrany w maskę klauna zszedł do kuchni, zabrał stamtąd nóż i wrócił na górę, gdzie pierwszą zabił swoją siostrę, Judith. Kolejną ofiarą był Danny, a na końcu ojciec chłopca. Po wszystkim wyszedł przed dom i czekał na przyjazd policji.

Michael, jako nieletni, został zabrany do szpitala psychiatrycznego Smith’s Grove, gdzie opiekował sie nim doktor Sam Loomis, który uważał go za zło wcielone, mówiąc ” Michael Myers jest najbardziej niebezpiecznym pacjentem, jakiego kiedykolwiek widziałem. […]”.

Jeszcze jako dzieciak, Myers w szpitalu zabija pielęgniarkę, w wyniku czego, jego matka popełnia samobójstwo, nie mogąc znieść tego, że urodziła potwora. Kolejne 15 lat spędza w swojej celi, tworząc nowe maski, bez żadnej interakcji z otoczeniem.

30 października 1978 r. Michael Myers niszczy swój pokój w szpitalu, a na drzwiach wypisuje słowo „siostra”. Po drodze do wyjścia wypuszcza innych pacjentów i jeszcze tej samej nocy ucieka w rodzinne strony aby dokończyć to, co zaczął przed laty. Jego głównym bodźcem do działania, jest chęć zabicia swojej młodszej siostry, Laurie.

Po powrocie do Haddonfield, odszukał swoją siostrę, która po tragicznych wydarzeniach została adoptowana przez inną rodzinę, i zaczął ją śledzić. Myers zaczaił się na nią i jej dwie przyjaciółki, Annie oraz Lyndę. Zamordował obie dziewczyny, oraz chłopaka Lyndy, po czym rzucił się na swoją siostrę, która zdołała mu uciec i pobiec po pomoc. Michael ścigał ją, aż doszło do starcia w którym Laurie dźgnęła go nożem. Oprawca chciał ujawnić przed siostrą swoją twarz, ale pojawił się doktor Loomis, który postrzelił Myersa, a ten spadł z balkonu. Gdy psychiatra zszedł na dól aby odnaleźć ciało, Myersa już nie było.

Morderca powrócił w kolejnej części, zabijając nastolatkę Alice Martin, włamując sie do szkoły i pisząc krwią na tablicy słowo Samhaina. Gdy rozeszła się wieść o morderstwach, w Haddonfield wybuchł chaos. Michael dowiedział się, że jego siostra przebywa w miejskim szpitalu. Odnalazł ją i systematycznie mordował ludzi, którzy byli blisko niej, w tym ochroniarza, dwóch medyków, lekarza i cztery pielęgniarki. W międzyczasie Dr. Loomis wraz z miejscową policją kontynuował poszukiwania zbiega, dochodząc w końcu do tego, że jest on spokrewniony ze swoją niedoszłą ofiarą, dzięki czemu po raz kolejny udało mu się uratować życie Laurie. W konsekwencji współpracy Dr Loomisa i Laurie, udaje się wysadzić jedną z sal szpitalnych, w której przebywał Michael. To jednak nie koniec jego zbrodni, Myers powraca w kolejnych częściach, ale tu pozostawiam Wam już miejsce na dokładne obejrzenie, nie chcąc spojlerować.

W trakcie swojej ponad trzydziestoletniej kariery filmowej Michael Myers pozbawił życia ponad 70 osób. Nie był przy tym jednak jakoś szczególnie oryginalny gdyż najczęściej używał noża. Do jego dokonań należy również doliczyć kilka spektakularnych ucieczek z rąk stróżów prawa oraz „zmartwychwstań” po odniesieniu śmiertelnych dla większości ludzi ran. Myers nie mordował w jakiś wyjątkowo efektowny czy wyrafinowany sposób ale był diabelsko skuteczny.

Zdjęcie: tokkoro.com
Źródło: halloweenmovie.wikia.com
Tłumaczenie: ZenonK

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *