Koszmarni Bohaterowie (II) – Jason Voorhees.

„Mamy tu miejską legendę. O mordercy pochowanym, lecz NIE martwym. To klątwa Crystal Lake, klątwa śmierci. Klątwa Jasona Voorheesa. Mówią, że zginął jako dziecko, ale on ciągle powraca. Niewielu spotkało go na swojej drodze i żyje nadal. Niektórzy próbowali go nawet powstrzymać. NIKT nie potrafił…”

Nasz bohater już na samym starcie spotkał się z ogromnymi przeciwnościami losu. Będąc nieślubnym dzieckiem Pameli i Eliasa Voorhees, przyszedł na świat w piątek 13ego, w czerwcu 1946 roku, w małym miasteczku Wessex County, w stanie Massachusetts. Jason urodził się upośledzony umysłowo, posiadał ogromne deformacje twarzy, cierpiał na wodogłowie, oraz miał przerost serca. Jednak ten start nie miał być najgorszym co go w życiu spotkało.

Przez okres dzieciństwa, matka izolowała młodego Voorheesa od innych dzieci, ze względu na szykanowanie go i wyśmiewanie. Edukację prowadziła mu sama, w zaciszu własnego domu. Należy tu napomknąć, ze Pamela sama nie była najzdrowsza na umyśle…

Lecz dopiero jedenaście lat po narodzinach syna, miało jej naprawdę nieźle odbić. Pierworodny taplał sie beztrosko w wodach Crystal Lake, gdzie na obrzeżach był kemping, na którym często obozowali nastolatkowie, oddając się upajaniu alkoholem oraz nocnym igraszkom. Dwójka takich imprezowiczów odpoczywała blisko miejsca, w którym przyszły postrach pokoleń, podkuszony nie wiadomo czym postanowił wypłynąć na głębsze wody. Niestety nie oparł się sile żywiołu, i mimo zaciętej walki oraz krzyczeniu w niebogłosy opadł na dno, dokonując swojego żywota. Nieporuszeni wrzaskami nastolatkowie, którzy mogli mu pomóc, gdyby tylko zainteresowali się jego wołaniem o pomoc, mieli wkrótce ponieść konsekwencje.

Matka Jasona dowiadując sie o śmierci swojego ukochanego syna popadła w obłęd, obiecując pomstę na wszystkich przebywających nastolatkach w Crystal Lake. Roodzicielka, dokładnie w rocznicę śmierci syna, zamordowała parę nastolatków, oddających sie rozkoszom na leśnym łonie. Po tym wydarzeniu Crystal Lake przestało być popularne dla odwiedzających i na kolejną okazję do pomsty musiała czekac aż 20 lat. Tym razem wysłała na tamten świat aż siedem osób, ale jak to bywa często, z ósmą już nie dała rady, i zginęła raniona maczetą przez jedną z bohaterek, Alice. Raniona to mało powiedziane… Jej głowa została odłączona od reszty ciała.

Tak właśnie, zaczęła sie kolejna mściwa gra, tym razem to jej syn powstając z martwych, uzbrojony w broń z której zginęła jego matka, oraz ukryty za starą maska hokejową,, zaczyna zbierać krwawe żniwa. Są one nie byle jakie, bo do dzisiaj Jason jest niedościgniony pod względem ilości popełnionych mordów. Wyprawił na „tamten świat” aż 128 osób. Pierwszą z nich, była Alice, którą przebił lodowym szpikulcem.

Szalonego hokeistę możemy oglądać w filmach, na ilustracjach komiksów, poczytać o nim w litearturze lub też pograć jego postacią w grze.

Poniżej lista filmów w których zobaczycie Voorheesa w pełnej okazałości:

Piątek 13-tego (1980), Piątek 13-tego II (1981), Piątek 13-tego III: 3D (1982), Piątek 13-tego IV: Ostatni rozdział (1984), Piątek 13-tego V: Nowy początek (1985), Piątek 13-tego VI: Jason żyje (1986), Piątek 13-tego VII: Nowa krew (1988), Piątek 13-tego VIII: Jason zdobywa Manhattan (1989), Piątek 13-tego IX: Jason idzie do piekła (1993), Jason X (2001), Freddy vs. Jason (2003) 

 

źródło:
fridaythe13thfilms.com
heroesandmonsters.blogspot.se
żdjęcie:
wallpapercave

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *