Doświadczenia przedśmiertne.

Wszechświat jest pełen tajemnic, które stanowią wyzwanie dla naszej aktualnej wiedzy. Dziś przedstawimy Wam kilka historii, czy są prawdziwe sami zdecydujecie. Przypadki te wykraczają poza przeczucie lub intuicję. Oto tylko kilka przypadków z kilkudziesięciu opracowanych przez dr Bruce Greyson z Uniwersytetu Virginia. Dane może nie są najnowsze, ponieważ pochodzą z 2010 roku, ale takie przypadki są zawsze ciekawe. Dr Greyson podsumowując swoje badania napisał – „Przypadki tego rodzaju są jednym z najbardziej przekonywujących dowodów na przetrwanie świadomości po śmierci ciała.”

1. Eddie Cuomo i jego siostra.

Eddie Cuomo wiek 9 lat, od dwóch dni męczyła go gorączka. Obudził się o trzeciej nad ranem, kiedy temperatura spadła. Ożywiony chłopiec zaczął opowiadać rodzicom i dr. K. M. Dale, że widział zmarłych członków rodziny w tym swojego dziadka. Chłopca miała także odwiedzić jego 19 letnia siostra Teresa, która była w college’u. Ojciec chłopca rozmawiał z nią kilka dni wcześniej i wszystko było w porządku. Tego samego dnia kilka godzin później rodzina chłopca odebrała wiadomość, że jego siostra zginęła w wypadku samochodowym, zaledwie kilka godzin przed wizją Eddiego.

Ta informacja została odnotowana przez lekarza K. M. Dale w książce „Dzieci Światłości: zaskakująca i inspirująca prawda o doświadczeniach po śmiertelnych dzieci jak i iluminacje z zaświatów”.

2. Kobieta i wypadek samochodowy.

Pewna Indianka uczestniczyła w wypadku samochodowym. Umierała. Jeden ze świadków zdarzenia podszedł do niej, aby jej pomóc. Chwyciła go za rękę i wyszeptała – „Jeśli kiedykolwiek będziesz w pobliżu rezerwatu Indian. Proszę powiedz mojej mamie, że wszystko jest w porządku. Nie tylko w porządku, ale jestem bardzo szczęśliwa, ponieważ jest przy mnie mój kochany tata.” Obcy postanowił być honorowym, znaleźć matkę zmarłej i przekazać jej wiadomość. Okazało się, że w momencie wypowiadania tych słów przez kobietę jej ojciec zmarł godzinę wcześniej na chorobę wieńcową.

Ta informacja została opisana przez psychiatrę Elisabeth Kubler-Ross w książce „O dzieciach i Śmierci”.

3. Umierająca kobieta i jej syn.

Cofnijmy się do XIX wieku, pani Hick leży na łożu śmierci. Jej syn Eddie znajduje się w Australii. Takie wiadomości mają w Anglii. W pewnym momencie pani Hicks mówi – „Biedny Eddie, och on jest bardzo chory, on miał upadek”. Pani Hicks wspominała syna do wieczora, aż do momentu swojej śmierci. Jak się później okazało jej syn Eddi naprawdę był chory ponieważ odniósł ciężkie obrażenia podczas upadku z konia. Zmarł kilkanaście godzin wcześniej od swojej matki.

Historię tę opisano w Proceedings of the Society for Psychical Research w 1899 roku.

4. Umierający chłopiec i jego wizja.

7-letni chłopiec umiera na białaczkę. W pewnym momencie o dziecko opowiada matce o człowieku, który przychodzi do niego z nieba. Tym człowiekiem według malucha ma być jej były chłopak, który odniósł poważne rany w wypadku samochodowym i zmarł. Kobieta była w szoku, była pewna, że nigdy nie opowiadała synowi o tym człowieku. Postanowiła sprawdzić co się z nim dzieje. Okazało się, że zmarł w tego samego dnia co jej syn opowiadał jej o nim.

Przypadek ten opisał pediatra Melvin Mores w swojej książce „Bliżej Światła: Nauka z doświadczeń przy śmiertelnych dzieci.”

5. O umierającej starszej kobiecie.

W Stanach Zjednoczonych, starsza kobieta leżąc na łożu śmierci, otoczona wnukami wydobyła z siebie ostatnie zdanie – „Och, Will jesteś tam?” Osoba wymieniona w zdaniu to jej wujek. Rodzina dowiedziała się, że zmarł on dwa dni przed kobietą.

Opisano przez dr Ian Stevensona w książce „Niewygodne fakty o postrzeganiu pozazmysłowym”.

 

źródło: paranormalzone.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *