Zabójcze kobiety w horrorach.

Kobieta w horrorze często przedstawiana jest jako słodka idiotka, krzycząca ofiara, lub też twarda zawodniczka, która jako jedyna przeżywa starcie z krwiożerczym potworem. Są jednak przypadki, kiedy to płeć piękna staje po tej złej stronie i chwyta za ostrą broń, sprawiając, że ofiara nie ma najmniejszej szansy na ucieczkę i pozostanie przy życiu. W takim przypadku mowa o „słabej płci” zakrawa co najmniej na kłamstwo. Oto luźny  ranking kobiet, które chwyciły za broń i postanowiły wymierzyć karę swoim wrogom.

1. Annie Wilkes- „Misery”

Zdjęcie: theycutthepower.com

Odpowiedź na pytanie, co uczyniłbyś drogi czytelniku, gdybyś uratował swojego ulubionego pisarza z wypadku wydaje się być oczywista, jednak dla Annie to, co oczywiste takowym nie jest. Kobieta więzi i w przypływach, nazwijmy to „gniewu” bije, krzyczy i znika na wiele godzin pozostawiając na pastwę losu swego ukochanego pisarza. Annie skrywa pewną tajemnicę, która ostatecznie utwierdzi każdego w przekonaniu, że lepiej z nią nie zadzierać.
Warto dodać, że Kathy Bates w roli Annie to istny majstersztyk. Lepszego wyboru reżyser dokonać nie mógł. Nie sposób się jej nie bać!

2. Angela Baker- „Sleepaway Camp”

Zdjęcie: du-hd.com

Nic nie jest mocniejszym katalizatorem zemsty niż gniew i upokorzenie. Angela jest zła na swoich rówieśników i daje im solidną nauczkę. Kiedy coś, lub ktoś jej się nie podoba długo się nie zastanawia i działa. Nie lubi, gdy ktoś zachowuje się nieodpowiednio- pali, pije lub ćpa.  Każdy obozowicz, który łamie jej regulamin dobrego zachowania zostanie wyeliminowywany. Zapamiętaj- „Say no to drugs!”

3. Carrie – „Carrie”

Zdjęcie: Horror Cult Films

Wyśmiewana, poniżana i zepchnięta na margines społeczeństwa Carrie, odkrywa w sobie zdolności do telekinezy. Kiedy jej życie zdaje się iść w lepszym kierunku i zostaje zaproszona przez chłopaka na bal staje się ofiarą niewybrednego żartu, który sprawia, że Carrie i jej moc stają się nie do pokonania. Wychowywana przez matkę, fanatyczkę religijną dziewczyna żyje w poczuciu winy i nierzadko jest karana. Ostateczne upokorzenie, jakim staje się wylanie na jej głowę kubła ze świńską krwią uwalnia w niej niepohamowaną żądzę zemsty, która wygrywa i niesie śmierć dla wielu ludzi.

4. Jill Roberts- „Scream 4”

Zdjęcie: TheShiznit

Jill jest przykładem jak zazdrość może wpłynąć na zachowanie człowieka. Jej ciotka Sidney Prescott, będąca niegdyś ofiarą nożownika z Woodsboro jest obecnie sławną pisarką. Jill też chciałaby mieć swoje „5 minut” i stać się w oczach mediów jedyną ocalałą ofiarą. Swój plan konsekwentnie realizuje pozbawiając życia nawet swoje przyjaciółki. Nie oszczędza też swojego wspólnika i dźga nożem również swoją ciotkę. Sława i bycie w centrum uwagi jest najważniejsze!

5. Lucie- „Martyrs”

Zdjęcie: Horrorphilia

Lucie przez wiele lat była katowana. Przez całe swe życie marzy o zemście nad oprawcą. Pewnego dnia realizuje swój plan i pozbawia życia nie tylko swego prześladowcę, ale również jego rodzinę. Lucie nie zna litości i urządza bardzo krwawe przedstawienie, w którym tylko ona wygrywa.

6. Mandy Lane- „All the Boys Love Mandy Lane”

Zdjęcie: CraveOnline

Mandy wydawała się być miłą, grzeczną i ułożoną dziewczyną. Spławiała zalotników, którym miękły kolana na widok jej pięknej buzi. Nikt nie przypuszczał, że taka piękna i niepozorna dziewoja okaże się być morderczynią. Nie zawsze warto wierzyć pozorom, które często bywają zwodnicze.

7. May- „May”

Zdjęcie: villains.wikia.com

Samotna i niekochana May chce znaleźć w swoim życiu przyjaciela. Marzenie to wydaje się nie być niczym niezwykłym i szalonym, jednak metoda, jaką May obrała na znalezienie owego towarzysza już tak normalna nie jest. Dziewczyna bowiem tworzy z kawałków ciała różnych osób idealną, według niej postać. I w ten pokręcony sposób znajduje przyjaciela.

8. Pamela Voorhees – „Friday the 13th”

Zdjęcie: http://fridaythe13th.wikia.com

Mama upośledzonego i wyśmiewanego przez rówieśników Jasona wymierza zemstę. Powraca do obozu Crystal Lake i zabija młodych, niewinnych ludzi w akcie rewanżu, za to, że kilka lat wcześniej jej syn został utopiony w obozowym jeziorze i nie otrzymał należytej pomocy. Matczyna miłość nie zna granic.

 

źródło: poczet strachu

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *